10-11 січня 2019 року у Центрі «Тамариск» був проведений тренінг «Сторітеллінг як інструмент розвитку громади». Участь у тренінгу взяли представники громадських організацій Дніпропетровщини.
«Є слова, які залишаються в душі на все життя»,- якось сказав Харукі Муракамі про силу слова. Тому, у ці два дні учасники тренінгу навчались «техніці слова», створюючи різноманітні історії. Це не просто історії, казки, або інший вид творчості – це інструмент, що дозволяє сприяти розвитку громади, мотивувати людей.
Так, звичайна казка «Ріпка» перетворювалась учасниками тренінгу від необхідності соціальної згуртованості до боротьби з корупцією та важливої ролі громадського сектору у цьому процесі.
Також, під час дводенного навчання учасники навчалися:
- Як історії, в які вірять люди, впливають на їх свідомість та громадянську активність?
- Як за допомогою історій змінювати переконання людей та їх ставлення до проблем?
- Як створювати історії, що будуть просувати важливі ідеї та надихати людей на позитивні зміни?
- Створення надихаючих історій. З чого почати? І як зробити історію дійсно корисною для людей?
- Розповідаємо цікаво і захоплююче! Як оживити історію, зробити її яскравою і такою, що запам’ятовується?
Учасники тренінгу відзначали, що не очікували отримання такого інструменту, який дозволяє трансформувати історію в рушійну силу позитивних перетворень в громаді. Також, зазначили, що необхідно доносити ці знання до всіх громадських організацій.
Тренінг проводила Наталія Стаднійчук – тренер, коуч, фасилітатор, засновниця Тренінгового центру “Advance”, ведучий тренер Центру «Тамариск».
Захід проводився Центром «Тамариск» в рамках проекту «Створення та інституційний розвиток мережі Громадських організацій ХАБів» за підтримку Програми розвитку ООН.