Skip to content

У Луцьку громадських активістів навчали впливати на тих, хто приймає рішення

Що таке адвокація та як її можна застосувати в діяльності громадської організації? Як зробити так, щоб вирішення тої чи іншої проблеми не заблукало в коридорах бюрократії? Як можна впливати на тих, хто приймає рішення?

Відповідь на ці питання отримали учасники тренінгу «Організація та реалізація адвокаційних кампаній, або як впливати на тих, хто приймає рішення», який відбувся у Луцьку 14 – 15 червня.

 

«Чуючи слово «адвокація» люди найчастіше уявляють або ж, що воно якимось чином пов’язане із адвокатами і їх діяльністю, або уявляють себе з рупором на акції протесту. При цьому, так, адвокація пов’язана із ухваленням певних владних рішень, і тому знання законів і, як мінімум, етапів формування і реалізації політики – необхідність. Проте, одна із ознак успішної адвокації має бути широке залучення різних груп, публічність – а отже – партнерів, які допоможуть цю діяльність зробити ефективною. Що ж стосується акцій протесту, рупорів і мегафонів – це певна тенденція, якою громадські активісти користуються бо вважають це єдиним методом впливу. Як на мене, ми маємо користуватись не силовими, а правовими методами вирішення проблем, а їх у запасі адвокаційних кампаній більше сотні», – зазначила тренерка, виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Захід став початком реалізації на Волині проекту «Маємо вплив в регіонах!», який адмініструє Громадський холдинг «Група впливу» у 6 облкастях України. Проект спрямовано на підвищення обізнаності населення про інструменти локальної демократії, проведення адвокаційних кампаній на місцевому рівні, прийняття локальних нормативно-правових актів, які сприятимуть реалізації інструментів громадської участі.

У Волинській області партнером проекту є Волинський Інститут Права. Проект реалізовуватиметься у Заболоттівській, Старовижівській, Лююбешівській, Турійській ОТГ та м. Рожище.

Довідково

Захід відбувся  за підтримки проекту Програми розвитку ООН в Україні «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Автор: Дмитро Безвербний
адвокасіВолинський інститут праваЛуцьктренінг
Back To Top