Мета проєкту: підвищити спроможність не менш 20 ОГС Дніпропетровської області передбачувати ризики, які пов’язані з правозахисною діяльністю, та знаходити правильні рішення і дії виходу з кризових ситуацій шляхом навчання їх представників у «Школі безпеки громадського активіста».
Проект реалізується у співпраці з ГО «МАРТ» та Освітнім домом прав людини в Чернігові за підтримки Human Rights House Foundation.
До участі у проєкті запрошуються громадські активісти Дніпропетровської області, які зазнають або потенційно можуть зазнати утисків та нападів через свою громадську діяльність, займаючись просуванням демократичних реформ на місцевому рівні за наступними напрямками: боротьба з корупцією, моніторинг та контроль діяльності влади, охорона навколишнього середовища, захист прав незахищених категорій населення тощо.
Для досягнення мети передбачається надання учасникам проєкту знань та навичок за наступними блоками освітньої програми:
- Юридичний захист
- Кібербезпека
- Взаємодія з органами влади
- Безпека в кризових ситуаціях
- Безпечні комунікації.
Навчання буде проводитися за допомогою тренінгів, майстер-класів, консультування, інформаційного супроводження.
Тренінги проводять:
- «Стандарти захисту прав правозахисників та активістів. Свобода вираження поглядів у місцевому активізмі» – Руслана Бурова, ГО «МАРТ» – експерт, консультант, тренер у сфері прав людини, підходу до розвитку, що заснований на правах людини, адвокації, громадянської освіти.
- «Основи кібербезпеки» – Генрі Дем’янович – експерт, консультант, тренер з інформаційної та фізичної безпеки організацій та правозахисників.
- «Основи безпеки для правозахисників та громадських активістів» – Олександра Делеменчук – експерт, консультант, тренер з питань безпеки, консультант з міжнародної адвокації при Українській Гельсінській спілці з прав людини.
- «Основи конструктивної комунікації. Внутрішня комунікація в організаціях та коаліціях», Наталія Стаднічук, ГО «Тамариск» – експерт, консультант, тренер з питань проектного менеджменту, розвитку організацій громадянського суспільства та ефективних комунікацій; практикуючий персональний коуч,
Майстер-класи проводить Олексій Літвінов, ГО «Інститут громадської експертизи» – експерт, консультант, тренер з питань громадської експертизи та моніторингу діяльності органів місцевого самоврядування, кандидат наук з державного управління:
- «Безпека адвокаційної діяльності»
- «Деструктивна та конструктивна співпраця між владою та громадськістю»
- «Безпекові аспекти громадської експертизи діяльності органів влади»
- «Безпечна співпраця з контролюючими органами та силовими структурами».
Консультації з правових питань – Дмитро Науменко, юрист приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в м. Чернігів.
У зв’язку з епідемією коронавіруса COVID-19 і продовженням карантину в Україні, план діяльності за проектом адаптований під реальні умови. Програма Школи проводиться у комбінованому форматі: online + offline. Більшість заходів (перша зустріч, 4 тренінги і 4 майстер-класи) запланована в online форматі. Тренінг з комунікацій та заключна зустріч мають бути проведені offline.
Як буде проходити навчання?
- Online-модулі будуть проводитися у кімнаті Zoom. Для участі у практичних заняттях знадобиться комп’ютер, гарнітура та стійкий доступ до мережі Інтернет.
- Тривалість занять. Програма 4-х тренінгів поділена на модулі по 3 години.
- Останній тренінг та заключна зустріч будуть проводитися офлайн у м. Дніпро. Учасники заходів забезпечуються матеріалами, харчуванням (кава-паузи, обід). Проживання у готелі та компенсація вартості проїзду надається для учасників з інших міст та селищ.
Тривалість проекту: березень – жовтень 2021 р.
Будь ласка, для участі у конкурсі заповніть анкету до 23:59 22 березня 2021 р. за посиланням:
https://forms.gle/B9uqWGRvghgkHW1JA
Результати конкурсу будуть підведені 24 березня 2021 р.
За додатковою інформацією можна звертатися на електронну пошту: tamarisk.org.ua@gmail.com
Контактна особа – Ольга Шрейдер (0993184245, Viber) з 10:00 до 17:00.